O programe

Poradca podnikateľa je spoľahlivá skratka k informáciám a riešeniam z oblasti daní a účtovníctva, miezd a personalistiky, verejnej správy i ostatnej legislatívy.

Program je určený pre obchodné akadémie a stredné ekonomické školy so zameraním na podnikanie, prostredníctvom ktorého získajú študenti aj učitelia možnosť využívať odborné online systémy Danovecentrum.sk a Mzdovecentrum.sk na predmetoch ako účtovníctvo, podnikanie či ekonomika počas školského roka.

Daňové a Mzdové centrum sú odborné online nástroje, ktoré využívajú tisíce účtovníkov a firiem už dlhé roky. Prístup k ich obsahu a službám učiteľom zjednoduší prípravu na vyučovanie a umožní mať denne aktuálne a spoľahlivé informácie.

Študenti sa naučia pracovať s odbornými systémami, čím získavajú hodnotné informácie a zručnosti využiteľné po ukončení školy.

Prečo sa zapojiť:

• Prepojenie vyučovania s moderným online nástrojom z praxe.
  • Prístup k aktuálnym informaciam zo sveta daní, účtovníctva, miezd a personalistiky.
  • Garancia spoľahlivosti všetkých informácií.
  • Prestíž a konkurenčná výhoda pre školu.
  • Praktická pomôcka pre učiteľov na prípravu - úspora času, energie a zároveň istota.
  • Neomezený bezplatný denný prístup pre žiakov a učiteľov na vzdelávacie účely.
  • Možnosť získať osvedčenie alebo certifikát pre študentov.
  • Propagácia školy na webe programu PP pre školy.
  • Pravidelné bezplatné preškolenie učiteľov.

Ako nástroje prakticky využiť v hodinách?

• Možnosť čítať odborné texty, ktorých súčasťou sú aj obľúbené Príklady z praxe.
  • prístup k editovateľným ekonomických formulárom, napríklad si skúsiť so žiakmi vyplniť daňové priznanie.
  • Získať všeobecný, rýchly a spoľahlivý prehľad o novinkách, napríklad v Kalendári podnikateľa.
  • Prístup k denne aktualizovanej legislatíve SK aj EU.
  • Prístup k odborným webinárom, audioškoleniam a Podcastu PP.
  • Možnosť zapnúť si ekonomické a legislatívne Notifikácie.

Program je určený prednostne pre klientov PP a škola okrem prístupov na Daňové a Mzdové centrum získa aj možnosť využívať manažérsky portál eZisk.sk.

V súčasnosti je v programe zapojených viac ako 49 stredných škôl, viac ako 250 pedagógov a okolo 6800 študentov stredných ekonomických škôl.

Mgr. Juraj Gregor, riaditeľ OATA Žilina: „Spolupráca s firmou Poradca podnikateľa je jedinečnou skúsenosťou pre žiakov a učiteľov našej školy. Používanie komplexných online systémov Daňové centrum a Mzdové centrum a ich obsiahlych zdrojov informácií, sa stáva kľúčovou súčasťou vyučovania predmetov ekonomika, účtovníctvo, daňová sústava, marketing a cvičná firma. Žiaci majú takto možnosť zvýšiť si šancu uplatnenia na trhu práce a táto spolupráca tiež pomáha vniesť do školy viac z reálneho podnikateľského života.“

Pridajte sa do rodiny PP - Poradca podnikateľa - Za každou radou je človek.